Kamery megapikselowe Yudor

paź 10, 2011 by     No Comments    Posted under: Kamery Megapikselowe, Producenci kamer IP

Na rynku kamer IP obecna od jakiegoś czasu jest seria kamer megapikselowych Yudor, są to urządzenia doskonałej jakości spełniające założenia monitoringu dozorowego zarówno w warunkach posesji prywatnych jak i monitoringu na poziomie przemysłowym w firmach i budynkach gospodarczych. Produkty tej marki posiadają swoje początki w roku 1996, kiedy to tajwańska firma Yudor wyprodukowała pierwszą serię kamer przemysłowych, na bazie doświadczeń producent opracował bardzo konkurencyjne rozwiązania z obszaru kamer sieciowych oraz innych urządzeń monitoringu sieciowego IP.

kamera sieciowa z oświetlaczemKamery megapikselowe IP marki Yudor posiadają przetwornik CMOS 1/3″, matryca oferuje nam rejestrację obrazu w rozdzielczości UXGA (1600×1200 px) co daje w sumie 2 miliony megapikseli. Takie parametry gwarantują  obraz najwyższej jakości z intensywnymi kolorami oraz dużą ilością szczegółów istotnych dla lepszego rozpoznawania obiektów znajdujących się na rejestrowanych klatkach wideo. Obrazy o tak wysokiej jakości wymagają zapisania dużej ilości danych, kamery mogą generować stosunkowo dużej objętości strumień danych, który będzie wyemitowany po sieci w której zainstalowana zostanie kamera, dlatego właśnie kamery Yudor zostały wyposażone w wydajne mechanizmy kompresji obrazu i dźwięku, oparte o technologie MPEG oraz H.264. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj kodek H-264, który to stanowi obecnie najlepsze rozwiązanie do wydajnej kompresji danych cyfrowych przy zachowaniu wysokiej jakości. Zaletą wykorzystania bezstratnej kompresji jest redukcja objętości strumienia nawet o 90% przy zachowaniu zadowalającego poziomu szczegółowości obrazu.

Kamery sieciowe marki Yudor wyposażone są w standard zasilania poprzez sieć PoE (Power over Ethernet), co pozwala zredukować ilość wymaganego okablowania poprzez wyeliminowanie dodatkowych żył sieci dostarczającej prąd do urządzenia. Teraz przez kabel sieciowy typu „skrętka” prześlesz dane monitoringu oraz prąd zasilający, wszystko to sprawia, ze ograniczenia i koszty wykonania instalacji są zminimalizowane.

kamera box bez obiektywuUrządzenia marki Yudor zostały opracowane zarówno z myślą o monitoringu wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Przykładem kamery, która może pełnić swoje funkcje w mieszkaniu, w domu, w biurze lub innym pomieszczeniu gospodarczym jest kamera megapikselowa IP YUC-H696RPOE / AT H69IP, która to po dobraniu odpowiedniego obiektywu niezawodnie spełni swoją rolę. Natomiast przykładem urządzenia przeznaczonego do monitoringu wizyjnego na terenie posesji, na parkingach lub podjazdach jest kamera megapikselowa IP YUC-H796RPOE / AT H79IP, która to posiada funkcję dzień/noc, dzięki oświetlaczowi podczerwieni oraz automatycznej funkcji przełączającej tryb rejestracji obrazu z kolorowego na monochromatyczny.

 

 

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nowoczesny monitoring w sieciach IP

Najnowsze rozwiązania w zakresie monitoringu wizyjnego bazują w dużej mierze na sieciach teleinformatycznych oraz wykorzystują najnowsze kamery ip - często oprócz funkcji sieciowych kamery te charakteryzują się wysokimi rozdzielczościami dzięki zastosowaniu megapikselowych przetworników - określa się je w takim wypadku jako kamery megapikselowe lub kamery HD i kamery FULL HD.